LVDS Output Clock Oscillator, 25MHz Nom, FLATPACK, 16 PIN
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Objectid | 4005559224 |
| package instruction | FLATPACK, 16 PIN |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Maximum control voltage | 3.3 V |
| Minimum control voltage | |
| maximum descent time | 0.6 ns |
| Frequency Adjustment - Mechanical | NO |
| Frequency offset/pull rate | 20 ppm |
| linearity | 10% |
| Installation features | SURFACE MOUNT |
| Number of terminals | 16 |
| Nominal operating frequency | 25 MHz |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Oscillator type | LVDS |
| physical size | 25.4mm x 25.4mm x 3.81 mm |
| longest rise time | 0.6 ns |
| Maximum slew rate | 25 mA |
| Nominal supply voltage | 3.3 V |
| surface mount | YES |
| maximum symmetry | 60/40 % |