Ceramic Capacitor, Ceramic,
| Parameter Name | Attribute value |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN code | EAR99 |
| Is Samacsys | N |
| YTEOL | 6.23 |
| Objectid | 1592306840 |
| package instruction | , |
| negative tolerance | 20% |
| Capacitor type | CERAMIC CAPACITOR |
| dielectric materials | CERAMIC |
| Installation features | SURFACE MOUNT |
| multi-layer | Yes |
| Temperature characteristic code | BQ |
| capacitance | 8.2 µF |
| positive tolerance | 20% |
| Rated (DC) voltage (URdc) | 200 V |
| size code | 4443 |
| high | 16.51 mm |
| length | 11.18 mm |
| width | 10.8 mm |
| JESD-609 code | e0 |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn60Pb40) |
| Terminal shape | L BEND |
| Number of terminals | 8 |
| Package form | SMT |
| method of packing | WAFFLE PACK |
| surface mount | YES |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 15% ppm/°C |