
Display Driver, PQCC32
| Parameter Name | Attribute value |
| Terminal form | NO LEAD |
| Number of terminals | 32 |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY |
| encapsulated code | QCCN |
| Package shape | SQUARE |
| Encapsulate equivalent code | LCC32,.2SQ,20 |
| Package form | CHIP CARRIER |
| Terminal pitch | 0.5 mm |
| Terminal location | QUAD |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Nominal supply voltage | 5 V |
| surface mount | YES |
| Temperature level | INDUSTRIAL |
| Is it Rohs certified? | Yes |
| ECCN code | EAR99 |
| Is Samacsys | N |
| Objectid | 4016543306 |
| package instruction | QCCN, LCC32,.2SQ,20 |
| Reach Compliance Code | Compliant |
| JESD-30 code | S-PQCC-N32 |
| Certification status | Not Qualified |