Voltage Reference
| Parameter Name | Attribute value |
| Objectid | 4002726193 |
| Reach Compliance Code | Compliant |
| ECCN code | EAR99 |
| Is Samacsys | N |
| Is it Rohs certified? | No |
| Number of functions | 1 |
| Maximum voltage temperature coefficient | 8.5 ppm/°C |
| Maximum voltage tolerance | 0.3% |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | THREE TERMINAL VOLTAGE REFERENCE |
| Certification status | Not Qualified |
| JESD-30 code | O-MBCY-P8 |
| Output times | 1 |
| Maximum output voltage | 10.03 V |
| surface mount | NO |
| Fine-tuning/adjustable output | YES |
| Minimum output voltage | 9.97 V |
| Nominal output voltage | 10 V |
| Maximum supply voltage (Vsup) | 40 V |
| Minimum supply voltage (Vsup) | 12 V |
| Nominal supply voltage (Vsup) | 15 V |
| Terminal form | PIN/PEG |
| Terminal location | BOTTOM |
| Number of terminals | 8 |
| Package body material | METAL |
| encapsulated code | BCY |
| Encapsulate equivalent code | CAN8,.2 |
| Package shape | ROUND |
| Package form | CYLINDRICAL |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Filter level | MIL-STD-883 |