DC-DC Regulated Power Supply Module,
| Parameter Name | Attribute value |
| YTEOL | 8 |
| Objectid | 8252602273 |
| package instruction | DMA, MODULE,9LEAD(UNSPEC) |
| Reach Compliance Code | Unknown |
| Country Of Origin | Taiwan, USA |
| ECCN code | EAR99 |
| Is Samacsys | N |
| Maximum load regulation | 0.416% |
| technology | HYBRID |
| Efficiency (main output) | 80% |
| Maximum grid adjustment rate | 0.166% |
| Number of functions | 1 |
| Protect | CURRENT LIMIT, SHORT CIRCUIT |
| Ripple voltage (main output) | 0.02121 Vrms |
| Temperature level | MILITARY |
| Maximum total power output | 15 W |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE |
| Nominal output voltage | 12 V |
| Fine-tuning/adjustable output | NO |
| Maximum input voltage | 50 V |
| Nominal input voltage | 28 V |
| Maximum output current | 0.625 A |
| Maximum output voltage | 12.18 V |
| Minimum output voltage | 11.82 V |
| surface mount | NO |
| Minimum input voltage | 15 V |
| Output times | 1 |
| Certification status | Qualified |
| JESD-30 code | R-XDMA-P9 |
| Maximum seat height | 9.02 mm |
| width | 28.7 mm |
| length | 50.8 mm |
| Package body material | UNSPECIFIED |
| encapsulated code | DMA |
| Encapsulate equivalent code | MODULE,9LEAD(UNSPEC) |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | MICROELECTRONIC ASSEMBLY |
| Terminal form | PIN/PEG |
| Terminal location | DUAL |
| Number of terminals | 9 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Filter level | MIL-PRF-38534 Class K; MIL-STD-883 Class K |