
屏蔽 带子 热固性硅酮 胶合剂 琥珀色 0.75"(19.05mm)3/4" X 15'(4.6m)5 码
| Parameter Name | Attribute value |
| category | |
| Maker | 3M |
| series | 7413T |
| Package | Bulk |
| Tape type | shield |
| Adhesive | thermoset silicone |
| base fabric, carrier | Polyimide |
| thickness | 0.0024"(2.4 mils,0.061mm) |
| Thickness - Adhesive | 0.0014"(1.4 mils,0.036mm) |
| Thickness - base fabric, carrier | 0.0010"(1.0 mils,0.025mm) |
| width | 0.75"(19.05mm)3/4" |
| length | 15' (4.6m) 5 yards |
| color | amber |
| application | shielded, high temperature |
| temperature range | -100 ~ 500°F(-73 ~ 260°C) |
| Shelf life start date | - |
| shelf life | - |
| Storage/refrigeration temperature | - |