
涌入电流限制器 ±25% 0.770"(19.56mm)
| Parameter Name | Attribute value |
| category | |
| Maker | Amphenol Thermometrics |
| series | CL |
| Package | Tape and Reel (TR) |
| Tolerance | ±25% |
| diameter | 0.770"(19.56mm) |
| lead spacing | 0.328"(8.33mm) |
| certification body | UL |
| R value at 25°C | 16 Ohms |
| 电流 - 稳态最大值 | 4 A |
| 不同电流时 R 值 | 270 mOhms |
| Basic product number | CL-70 |