2 芯 多芯 线缆 透明 20AWG - 1000.0'(304.8m)
| Parameter Name | Attribute value |
| category | |
| Maker | Belden Wire & Cable |
| series | - |
| Package | spool |
| Cable type | multi-core |
| Number of conductors | 2 |
| Wire gauge | 20AWG |
| Number of wire strands | 7/28 |
| conductor material | Copper, tin plated |
| Sheath (insulation) material | Ethylene-tetrafluoroethylene copolymer (ETFE) |
| Sheath (insulation) diameter | 0.185"(4.70mm) |
| Shield type | - |
| length | 1000.0'(304.8m) |
| Sheath color | transparent |
| grade | - |
| characteristic | - |
| Operating temperature | -60°C ~ 150°C |
| application | audio, controls, instrumentation |
| Sheath (insulation) thickness | 0.0200"(0.508mm) |
| conductor insulation | Ethylene-tetrafluoroethylene copolymer (ETFE) |
| shielding material | - |
| 屏蔽覆盖范围 | - |
| Basic product number | 85220 |