
PSRAM(伪 SRAM) 存储器 IC 64Mb(8M x 8) 并联 24-FBGA(6x8)
| Parameter Name | Attribute value |
| category | |
| Maker | Cypress Semiconductor |
| series | Automotive, AEC-Q100, HyperRAM™ KL |
| Package | tray |
| memory type | Volatile |
| memory format | PSRAM |
| technology | PSRAM (pseudo-SRAM) |
| storage | 64Mb(8M x 8) |
| memory interface | in parallel |
| Write cycle time - words, pages | - |
| Voltage - Power supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Operating temperature | -40°C ~ 85°C(TA) |
| Installation type | surface mount type |
| Package/casing | 24-VBGA |
| Supplier device packaging | 24-FBGA(6x8) |
| Clock frequency | 100 MHz |
| interview time | 40 ns |
| Basic product number | S27KL0641 |