
5A 12V - LED 驱动器 AC DC 转换器 拓扑 1 输出
| Parameter Name | Attribute value |
| category | |
| Maker | Inspired LED |
| series | E (60W) |
| Package | Bulk |
| type | - |
| Topology | AC DC converter |
| Voltage - Input (minimum) | - |
| Voltage - input (maximum) | 120VAC |
| Voltage - Output | 12V |
| Current - Output (maximum) | 5A |
| Dimming | Triac |
| characteristic | OVP,SCP |
| grade | NEMA 3R |
| Operating temperature | -30°C ~ 50°C |
| efficiency | - |
| Termination style | screw terminal |
| size/dimensions | 6.77" 长 x 2.67" 宽 x 1.26" 高(172.0mm x 70.1mm x 32.0mm) |
| certification body | cULus |
| Installation type | Base installation |
| Number of outputs | 1 |
| Power(W) | 60 W |