FOUR CHARACTER 5 mm HERMETIC 5x7 ALPHANUMERIC DISPLAYS FOR AVIONIC APPLICATIONS
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | HP(Keysight) |
| Reach Compliance Code | unknow |
| color | ORANGE |
| Configuration | COMPLEX |
| Display height | 5 mm |
| Number of functions | 4 |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Optoelectronic device types | SMART/NORMAL 5 X 7 DOT MATRIX LED DISPLAY |