4-CHANNEL, DIFFERENTIAL MULTIPLEXER, PDSO16
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Harris |
| package instruction | , |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | DIFFERENTIAL MULTIPLEXER |
| JESD-30 code | S-CQCC-N20 |
| Nominal Negative Supply Voltage (Vsup) | -15 V |
| Number of channels | 4 |
| Number of functions | 1 |
| Number of terminals | 20 |
| Nominal off-state isolation | 68 dB |
| On-state resistance matching specifications | 9 Ω |
| Maximum on-state resistance (Ron) | 300 Ω |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Package body material | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED |
| Package shape | SQUARE |
| Package form | CHIP CARRIER |
| Certification status | Not Qualified |
| Nominal supply voltage (Vsup) | 15 V |
| surface mount | YES |
| Maximum disconnect time | 500 ns |
| Maximum connection time | 500 ns |
| technology | CMOS |
| Temperature level | MILITARY |
| Terminal form | NO LEAD |
| Terminal location | QUAD |
| Base Number Matches | 1 |