General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 2320,
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | SUMIDA |
| package instruction | 2320 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| uppercase and lowercase codes | 2320 |
| structure | Coil |
| DC Resistance | 0.1 Ω |
| Nominal inductance(L) | 10 µH |
| Inductor type | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| Manufacturer's serial number | CD54SERIES |
| Maximum operating temperature | 100 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Package height | 4.5 mm |
| Package length | 5.8 mm |
| Package form | SMT |
| Package width | 5.2 mm |
| method of packing | TR |
| Maximum rated current | 1.44 A |
| self resonant frequency | 30.6 MHz |
| series | CD54 SERIES |
| Tolerance | 20% |
| Base Number Matches | 1 |

| CD54-100MC | CD54-180MB | CD54-181KB | CD54-820KC | CD54-470LC | CD54-180MC | CD54-820KB | CD54-181KC | CD54-330LC | CD54-120MC | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 2320, | General Purpose Inductor, 18uH, 20%, 2320, | General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 2320, | General Purpose Inductor, 82uH, 10%, 2320, | General Purpose Inductor, 47uH, 15%, 2320, | General Purpose Inductor, 18uH, 20%, 2320, | General Purpose Inductor, 82uH, 10%, 2320, | General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 2320, | General Purpose Inductor, 33uH, 15%, 2320, | General Purpose Inductor, 12uH, 20%, 2320, |
| Is it Rohs certified? | incompatible | incompatible | incompatible | incompatible | incompatible | incompatible | incompatible | incompatible | incompatible | incompatible |
| package instruction | 2320 | 2320 | 2320 | 2320 | 2320 | 2320 | 2320 | 2320 | 2320 | 2320 |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknow | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| ECCN code | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| Maker | SUMIDA | SUMIDA | - | SUMIDA | SUMIDA | SUMIDA | SUMIDA | - | SUMIDA | - |
| uppercase and lowercase codes | 2320 | 2320 | 2320 | 2320 | 2320 | 2320 | - | 2320 | 2320 | 2320 |
| structure | Coil | Coil | Coil | Coil | Coil | Coil | - | Coil | Coil | Coil |
| DC Resistance | 0.1 Ω | 0.15 Ω | 1.38 Ω | 0.6 Ω | 0.37 Ω | 0.15 Ω | - | 1.38 Ω | 0.23 Ω | 0.12 Ω |
| Nominal inductance(L) | 10 µH | 18 µH | 180 µH | 82 µH | 47 µH | 18 µH | - | 180 µH | 33 µH | 12 µH |
| Inductor type | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | - | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| Manufacturer's serial number | CD54SERIES | - | - | CD54SERIES | - | CD54SERIES | - | CD54SERIES | CD54SERIES | CD54SERIES |
| Maximum operating temperature | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | - | 100 °C | 100 °C | 100 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | - | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| Package height | 4.5 mm | 4.5 mm | 4.5 mm | 4.5 mm | 4.5 mm | 4.5 mm | - | 4.5 mm | 4.5 mm | 4.5 mm |
| Package length | 5.8 mm | 5.8 mm | 5.8 mm | 5.8 mm | 5.8 mm | 5.8 mm | - | 5.8 mm | 5.8 mm | 5.8 mm |
| Package form | SMT | SMT | SMT | SMT | SMT | SMT | - | SMT | SMT | SMT |
| Package width | 5.2 mm | 5.2 mm | 5.2 mm | 5.2 mm | 5.2 mm | 5.2 mm | - | 5.2 mm | 5.2 mm | 5.2 mm |
| method of packing | TR | Box | Box | TR | TR | TR | - | TR | TR | TR |
| Maximum rated current | 1.44 A | 1.23 A | 0.38 A | 0.58 A | 0.72 A | 1.23 A | - | 0.38 A | 0.88 A | 1.4 A |
| self resonant frequency | 30.6 MHz | 23.3 MHz | 6.42 MHz | 10.2 MHz | 13.6 MHz | 23.3 MHz | - | 6.42 MHz | 16.3 MHz | 27.7 MHz |
| series | CD54 SERIES | CD54 SERIES | CD54 SERIES | CD54 SERIES | - | CD54 SERIES | - | CD54 SERIES | CD54 SERIES | CD54 SERIES |
| Tolerance | 20% | 20% | 10% | 10% | 15% | 20% | - | 10% | 15% | 20% |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - |