Multifunction Peripheral, CMOS, CQCC52
| Parameter Name | Attribute value |
| package instruction | , |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Address bus width | 16 |
| boundary scan | NO |
| Bus compatibility | 68000 |
| maximum clock frequency | 5 MHz |
| External data bus width | 8 |
| JESD-30 code | S-CQCC-N52 |
| JESD-609 code | e0 |
| Number of I/O lines | 8 |
| Number of terminals | 52 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Package body material | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED |
| Package shape | SQUARE |
| Package form | CHIP CARRIER |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum supply voltage | 5.25 V |
| Minimum supply voltage | 4.75 V |
| Nominal supply voltage | 5 V |
| surface mount | YES |
| technology | CMOS |
| Temperature level | MILITARY |
| Terminal surface | TIN LEAD |
| Terminal form | NO LEAD |
| Terminal location | QUAD |
| Base Number Matches | 1 |