DC Fan, Axial Construction, 0.087A, 24V, 2.1W,
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Sunon |
| Reach Compliance Code | compliant |
| air flow volume | 51.5 CFM |
| Bearing type | BALL |
| structure | AXIAL |
| high | 92 mm |
| length | 92 mm |
| noise | 34 dB |
| Maximum operating temperature | |
| Minimum operating temperature | |
| pressure | 3.81 mmH2O |
| Rated current | 0.087 A |
| rated power | 2.1 W |
| Rated voltage | 24 V |
| speed | 3000 rpm |
| Heat Resistant Support Device Type | DC FAN |
| weight | 96 g |
| width | 25 mm |
| Base Number Matches | 1 |

| EE92252B1-0000-A99 | EE92252S2-0000-999 | EE92251B2-0000-999 | EE92252B2-0000-999 | EE92252BX-0000-A99 | EE92252B3-0000-999 | ME92251V2-0000-A99 | ME92251V2-0000-999 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | DC Fan, Axial Construction, 0.087A, 24V, 2.1W, | DC Fan, Axial Construction, 0.072A, 24V, 1.7W, | DC Fan, Axial Construction, 0.135A, 12V, 1.6W, | DC Fan, Axial Construction, 0.07A, 24V, 1.7W, | DC Fan, Axial Construction, 0.1A, 24V, 2.4W, | DC Fan, Axial Construction, 0.057A, 24V, 1.4W, | DC Fan, Axial Construction, 0.135A, 12V, 1.6W, | DC Fan, Axial Construction, 0.135A, 12V, 1.6W, |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compli |
| air flow volume | 51.5 CFM | 45 CFM | 45 CFM | 45 CFM | 55 CFM | 39.5 CFM | 45 CFM | 45 CFM |
| Bearing type | BALL | SLEEVE | BALL | BALL | BALL | BALL | VAPO | VAPO |
| structure | AXIAL | AXIAL | AXIAL | AXIAL | AXIAL | AXIAL | AXIAL | AXIAL |
| high | 92 mm | 92 mm | 92 mm | 92 mm | 92 mm | 92 mm | 92 mm | 92 mm |
| length | 92 mm | 92 mm | 92 mm | 92 mm | 92 mm | 92 mm | 92 mm | 92 mm |
| noise | 34 dB | 32 dB | 32 dB | 32 dB | 37.5 dB | 28 dB | 32 dB | 32 dB |
| pressure | 3.81 mmH2O | 3.3 mmH2O | 3.3 mmH2O | 3.3 mmH2O | 5.33 mmH2O | 2.54 mmH2O | 3.3 mmH2O | 3.3 mmH2O |
| Rated current | 0.087 A | 0.072 A | 0.135 A | 0.07 A | 0.1 A | 0.057 A | 0.135 A | 0.135 A |
| rated power | 2.1 W | 1.7 W | 1.6 W | 1.7 W | 2.4 W | 1.4 W | 1.6 W | 1.6 W |
| Rated voltage | 24 V | 24 V | 12 V | 24 V | 24 V | 24 V | 12 V | 12 V |
| speed | 3000 rpm | 2700 rpm | 2700 rpm | 2700 rpm | 3400 rpm | 2400 rpm | 2700 rpm | 2700 rpm |
| Heat Resistant Support Device Type | DC FAN | DC FAN | DC FAN | DC FAN | DC FAN | DC FAN | DC FAN | DC FAN |
| weight | 96 g | 94 g | 94 g | 94 g | 97.4 g | 94 g | 94 g | 94 g |
| width | 25 mm | 25 mm | 25 mm | 25 mm | 25 mm | 25 mm | 25 mm | 25 mm |
| Maker | Sunon | - | - | - | Sunon | Sunon | Sunon | Sunon |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - |
| Is it Rohs certified? | - | conform to | - | - | conform to | conform to | conform to | conform to |