RESISTOR, NETWORK, FILM, ISOLATED, 1.69W, THROUGH HOLE MOUNT, DIP-8
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Bourns |
| package instruction | , |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| Other features | TOLERANCE IS 1 OHM |
| structure | Molded |
| Component power consumption | 0.25 W |
| The first element resistor | 22 Ω |
| Lead length | 3.43 mm |
| lead spacing | 2.54 mm |
| Installation features | THROUGH HOLE MOUNT |
| Network Type | ISOLATED |
| Number of components | 1 |
| Number of functions | 4 |
| Number of terminals | 8 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Package height | 4.57 mm |
| Package length | 11.81 mm |
| Package shape | RECTANGULAR PACKAGE |
| Package form | DIP |
| Package width | 6.71 mm |
| Rated power dissipation(P) | 1.69 W |
| Rated temperature | 70 °C |
| resistance | 22 Ω |
| Resistor type | ARRAY/NETWORK RESISTOR |
| surface mount | NO |
| technology | METAL GLAZE/THICK FILM |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Temperature coefficient tracking | 50 ppm/°C |
| Terminal shape | FLAT |
| Operating Voltage | 100 V |
| Base Number Matches | 1 |