
Speakers & Transducers 8 OHM 1.5W 4"
| Parameter Name | Attribute value |
| Product Attribute | Attribute Value |
| Manufacturer | Kobitone |
| Product Category | Speakers & Transducers |
| RoHS | Details |
| Product | Speakers |
| Frequency | 10 kHz |
| Sound Pressure Level | 85 dBA |
| Impedance | 8 Ohms |
| Power Rating | 1.5 W |
| Shape | Square |
| Termination Style | Solder Lug |
| Length | 102.11 mm |
| Width | 102.11 mm |
| Depth | 34.54 mm |
| Magnet Material | Aluminum Nickel Cobalt (AlNiCo) |
| Length - in | 4.02 in |
| Length - mm | 102.11 mm |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Width - in | 4.02 in |
| Width - mm | 102.11 mm |
