
Electric Fuse, Time Lag Blow, 0.8A, 250VAC, 35A (IR), Inline/holder, ROHS COMPLIANT
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Maker | Littelfuse |
| package instruction | ROHS COMPLIANT |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| Is Samacsys | N |
| Fusing characteristics | TIME LAG |
| body height | 20 mm |
| Body length or diameter | 5.2 mm |
| Circuit protection type | ELECTRIC FUSE |
| Joule integral nominal | 9 J |
| Installation features | INLINE/HOLDER |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| method of packing | BULK; TAPE AND REEL |
| physical size | 5.2mm x 20mm |
| Rated breaking capacity | 35 A |
| Rated current | 0.8 A |
| Rated voltage (AC) | 250 V |
| Guideline | CCC; CE; CSA; IEC; SEMKO; SEV; UL |
| surface mount | NO |
| Terminal shape | END CAP |
| Base Number Matches | 1 |

| 0213.800XP | 0213005.XP | 0213.500XP | 0213.630XP | SLRN263400AACDFS | SLRN263400ABBADG | SLRN263400ABCBBS | SLRN263400ABFBCG | 0213001.XP | 0213002.XP | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | Electric Fuse, Time Lag Blow, 0.8A, 250VAC, 35A (IR), Inline/holder, ROHS COMPLIANT | Electric Fuse, Time Lag Blow, 5A, 250VAC, 50A (IR), Inline/holder, ROHS COMPLIANT | Electric Fuse, Time Lag Blow, 0.5A, 250VAC, 35A (IR), Inline/holder, ROHS COMPLIANT | Electric Fuse, Time Lag Blow, 0.63A, 250VAC, 35A (IR), Inline/holder, ROHS COMPLIANT | Array/Network Resistor, Isolated, Thin Film, 0.1W, 6340ohm, 0.05% +/-Tol, -50,50ppm/Cel, 1015, | Array/Network Resistor, Isolated, Thin Film, 0.1W, 6340ohm, 0.1% +/-Tol, -10,10ppm/Cel, 1015, | Array/Network Resistor, Isolated, Thin Film, 0.1W, 6340ohm, 0.1% +/-Tol, -25,25ppm/Cel, 1015, | Array/Network Resistor, Isolated, Thin Film, 0.1W, 6340ohm, 0.1% +/-Tol, -25,25ppm/Cel, 1015, | Electric Fuse, Time Lag Blow, 1A, 250VAC, 35A (IR), Supplemental, Inline/holder, 5x20mm, ROHS COMPLIANT | Electric Fuse, Time Lag Blow, 2A, 250VAC, 35A (IR), Inline/holder, ROHS COMPLIANT |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| ECCN code | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| Maximum operating temperature | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| Is it Rohs certified? | conform to | conform to | - | - | incompatible | conform to | incompatible | conform to | conform to | conform to |
| Maker | Littelfuse | Littelfuse | Littelfuse | Littelfuse | - | - | - | - | Littelfuse | Littelfuse |
| package instruction | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT | - | - | - | - | ROHS COMPLIANT | ROHS COMPLIANT |
| Is Samacsys | N | N | N | N | - | - | - | - | N | N |
| Fusing characteristics | TIME LAG | TIME LAG | TIME LAG | TIME LAG | - | - | - | - | TIME LAG | TIME LAG |
| body height | 20 mm | 20 mm | 20 mm | 20 mm | - | - | - | - | 20 mm | 20 mm |
| Body length or diameter | 5.2 mm | 5.2 mm | 5.2 mm | 5.2 mm | - | - | - | - | 5.2 mm | 5.2 mm |
| Circuit protection type | ELECTRIC FUSE | ELECTRIC FUSE | ELECTRIC FUSE | ELECTRIC FUSE | - | - | - | - | ELECTRIC FUSE | ELECTRIC FUSE |
| Joule integral nominal | 9 J | 314 J | 2 J | 4 J | - | - | - | - | 19 J | 92 J |
| Installation features | INLINE/HOLDER | INLINE/HOLDER | INLINE/HOLDER | INLINE/HOLDER | - | - | - | - | INLINE/HOLDER | INLINE/HOLDER |
| physical size | 5.2mm x 20mm | 5.2mm x 20mm | 5.2mm x 20mm | 5.2mm x 20mm | - | - | - | - | 5.2mm x 20mm | 5.2mm x 20mm |
| Rated breaking capacity | 35 A | 50 A | 35 A | 35 A | - | - | - | - | 35 A | 35 A |
| Rated current | 0.8 A | 5 A | 0.5 A | 0.63 A | - | - | - | - | 1 A | 2 A |
| Rated voltage (AC) | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V | - | - | - | - | 250 V | 250 V |
| Guideline | CCC; CE; CSA; IEC; SEMKO; SEV; UL | CCC; CE; CSA; IEC; PSE; SEMKO; SEV; UL | CCC; CE; CSA; IEC; SEMKO; SEV; UL | CCC; CE; CSA; IEC; SEMKO; SEV; UL | - | - | - | - | CCC; CE; CSA; IEC; PSE; SEMKO; SEV; UL | CCC; CE; CSA; IEC; PSE; SEMKO; SEV; UL |
| surface mount | NO | NO | NO | NO | - | - | - | - | NO | NO |
| Terminal shape | END CAP | END CAP | END CAP | END CAP | - | - | - | - | END CAP | END CAP |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - | - | - | 1 | 1 |
| Terminal surface | - | - | NICKEL | NICKEL | Tin/Lead (Sn/Pb) | Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier | Tin/Lead (Sn/Pb) | Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier | Matte Tin (Sn) | Tin (Sn) |
| JESD-609 code | - | - | - | - | e0 | e4 | e0 | e4 | e3 | e3 |