DC-DC Unregulated Power Supply Module, 2 Output, 0.45W, Hybrid,
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Burr-Brown |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Is Samacsys | N |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | DC-DC UNREGULATED POWER SUPPLY MODULE |
| Maximum input voltage | 33.6 V |
| Minimum input voltage | 22.4 V |
| Nominal input voltage | 28 V |
| JESD-30 code | S-MDMA-P8 |
| Number of functions | 1 |
| Output times | 2 |
| Number of terminals | 8 |
| Maximum operating temperature | 100 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Maximum output voltage | 5.25 V |
| Minimum output voltage | 4.75 V |
| Nominal output voltage | 5 V |
| Package body material | METAL |
| Package shape | SQUARE |
| Package form | MICROELECTRONIC ASSEMBLY |
| Protect | CURRENT |
| Certification status | Not Qualified |
| surface mount | NO |
| technology | HYBRID |
| Temperature level | INDUSTRIAL |
| Terminal form | PIN/PEG |
| Terminal location | DUAL |
| Maximum total power output | 0.45 W |
| Fine-tuning/adjustable output | NO |
| Base Number Matches | 1 |
| PWR127 | PWR119 | PWR123 | |
|---|---|---|---|
| Description | DC-DC Unregulated Power Supply Module, 2 Output, 0.45W, Hybrid, | DC-DC Unregulated Power Supply Module, 1 Output, 0.45W, Hybrid, | DC-DC Unregulated Power Supply Module, 2 Output, 0.45W, Hybrid, |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | DC-DC UNREGULATED POWER SUPPLY MODULE | DC-DC UNREGULATED POWER SUPPLY MODULE | DC-DC UNREGULATED POWER SUPPLY MODULE |
| Maximum input voltage | 33.6 V | 28.8 V | 28.8 V |
| Minimum input voltage | 22.4 V | 19.2 V | 19.2 V |
| Nominal input voltage | 28 V | 24 V | 24 V |
| JESD-30 code | S-MDMA-P8 | S-MDMA-P6 | S-MDMA-P8 |
| Number of functions | 1 | 1 | 1 |
| Output times | 2 | 1 | 2 |
| Number of terminals | 8 | 6 | 8 |
| Maximum operating temperature | 100 °C | 100 °C | 100 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| Maximum output voltage | 5.25 V | 12.6 V | 15.75 V |
| Minimum output voltage | 4.75 V | 11.4 V | 14.25 V |
| Nominal output voltage | 5 V | 12 V | 15 V |
| Package body material | METAL | METAL | METAL |
| Package shape | SQUARE | SQUARE | SQUARE |
| Package form | MICROELECTRONIC ASSEMBLY | MICROELECTRONIC ASSEMBLY | MICROELECTRONIC ASSEMBLY |
| Protect | CURRENT | CURRENT | CURRENT |
| Certification status | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| surface mount | NO | NO | NO |
| technology | HYBRID | HYBRID | HYBRID |
| Temperature level | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL |
| Terminal form | PIN/PEG | PIN/PEG | PIN/PEG |
| Terminal location | DUAL | DUAL | DUAL |
| Maximum total power output | 0.45 W | 0.45 W | 0.45 W |
| Fine-tuning/adjustable output | NO | NO | NO |
| Maker | Burr-Brown | - | Burr-Brown |
| Base Number Matches | 1 | 1 | - |