
Trans Voltage Suppressor Diode, 33V V(RWM), Unidirectional
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN code | EAR99 |
| Breakdown voltage nominal value | 41 V |
| Maximum clamping voltage | 59 V |
| Diode type | TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE |
| Humidity sensitivity level | 1 |
| polarity | UNIDIRECTIONAL |
| Maximum repetitive peak reverse voltage | 33 V |
| surface mount | NO |
| Base Number Matches | 1 |
