1000 MHz - 2000 MHz RF/MICROWAVE NARROW BAND LOW POWER AMPLIFIER
| Parameter Name | Attribute value |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Other features | LOW NOISE |
| Gain | 11 dB |
| Maximum operating frequency | 2000 MHz |
| Minimum operating frequency | 1000 MHz |
| RF/Microwave Device Types | NARROW BAND LOW POWER |
| Maximum voltage standing wave ratio | 2 |
| Base Number Matches | 1 |