2 ELEMENT, 1200 uH, COMMON MODE CHOKE
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Rhombus Industries, Inc. |
| Reach Compliance Code | unknow |
| ECCN code | EAR99 |
| DC Resistance | 0.219 Ω |
| Nominal inductance(L) | 1200 µH |
| Inductor Applications | COMMON MODE CHOKE |
| Inductor type | COMMON MODE CHOKE |
| Number of functions | 2 |
| Number of terminals | 4 |
| Maximum rated current | 0.88 A |
| Shape/Size Description | RECTANGULAR PACKAGE |
| shield | NO |
| surface mount | NO |
| Terminal location | DUAL IN-LINE |
| Terminal shape | SOLID LEAD |
| Test frequency | 0.01 MHz |
