10 MHz - 500 MHz RF/MICROWAVE WIDE BAND LOW POWER AMPLIFIER
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Spectrum Microwave |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Gain | 21.5 dB |
| Maximum operating frequency | 500 MHz |
| Minimum operating frequency | 10 MHz |
| RF/Microwave Device Types | WIDE BAND LOW POWER |
| Maximum voltage standing wave ratio | 2 |
| Base Number Matches | 1 |