Regulator, 1 Output, Hybrid,
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | Spectrum Microwave |
| package instruction | , SIP3,.1TB |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Adjustability | FIXED |
| Nominal dropback voltage 1 | 3 V |
| Maximum absolute input voltage | 40 V |
| JESD-609 code | e0 |
| Maximum grid adjustment rate | 0.05% |
| Maximum load regulation | 0.05% |
| Output times | 1 |
| Number of terminals | 3 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Maximum output current 1 | 1.2 A |
| Nominal output voltage 1 | -34 V |
| Package body material | CERAMIC |
| Encapsulate equivalent code | SIP3,.1TB |
| Certification status | Not Qualified |
| Filter level | 38535Q/M;38534H;883B |
| surface mount | NO |
| technology | HYBRID |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal pitch | 2.54 mm |
| Terminal location | SINGLE |
| Maximum voltage tolerance | 0.2% |
| Base Number Matches | 1 |
| HC5137-355/883 | HC5117-052/B | HC5117-052 | |
|---|---|---|---|
| Description | Regulator, 1 Output, Hybrid, | Regulator, 1 Output, Hybrid, | Regulator, 1 Output, Hybrid, |
| Is it Rohs certified? | incompatible | incompatible | incompatible |
| Maker | Spectrum Microwave | Spectrum Microwave | Spectrum Microwave |
| package instruction | , SIP3,.1TB | , SIP3,.1TB | , SIP3,.1TB |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown |
| Adjustability | FIXED | FIXED | FIXED |
| Nominal dropback voltage 1 | 3 V | 3 V | 3 V |
| Maximum absolute input voltage | 40 V | 40 V | 40 V |
| JESD-609 code | e0 | e0 | e0 |
| Maximum load regulation | 0.05% | 0.05% | 0.015% |
| Output times | 1 | 1 | 1 |
| Number of terminals | 3 | 3 | 3 |
| Maximum operating temperature | 125 °C | 125 °C | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C | -55 °C | -25 °C |
| Maximum output current 1 | 1.2 A | 1.2 A | 1.2 A |
| Nominal output voltage 1 | -34 V | 5.2 V | 5.2 V |
| Package body material | CERAMIC | CERAMIC | CERAMIC |
| Encapsulate equivalent code | SIP3,.1TB | SIP3,.1TB | SIP3,.1TB |
| Certification status | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| surface mount | NO | NO | NO |
| technology | HYBRID | HYBRID | HYBRID |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal pitch | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm |
| Terminal location | SINGLE | SINGLE | SINGLE |
| Maximum voltage tolerance | 0.2% | 0.2% | 0.2% |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 |
| Maximum grid adjustment rate | 0.05% | 0.05% | - |
| Filter level | 38535Q/M;38534H;883B | 38535Q/M;38534H;883B | - |
| Parts packaging code | - | SFM | SFM |
| Contacts | - | 3 | 3 |