Field Programmable Gate Array, 22900 Gates,
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | SHARP |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Equivalent number of gates | 22900 |
| organize | 22900 GATES |
| Programmable logic type | FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum supply voltage | 5.5 V |
| Minimum supply voltage | 2 V |
| Nominal supply voltage | 5 V |
| Base Number Matches | 1 |