IC,SIMPLE-PLD,PAL-TYPE,ECL100,QFL,24PIN,CERAMIC
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| package instruction | QFF, QFL24,.4SQ |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Architecture | PAL-TYPE |
| JESD-30 code | S-XQFP-F24 |
| JESD-609 code | e0 |
| Number of entries | 8 |
| Output times | 8 |
| Number of product terms | 64 |
| Number of terminals | 24 |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | |
| Output function | LATCHED |
| Package body material | CERAMIC |
| encapsulated code | QFF |
| Encapsulate equivalent code | QFL24,.4SQ |
| Package shape | SQUARE |
| Package form | FLATPACK |
| power supply | -4.5 V |
| Programmable logic type | OT PLD |
| propagation delay | 6 ns |
| surface mount | YES |
| technology | ECL100K |
| Temperature level | OTHER |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal form | FLAT |
| Terminal pitch | 1.27 mm |
| Terminal location | QUAD |
| Base Number Matches | 1 |