FIFO, 64X9, 22ns, Asynchronous, CMOS, CQCC28
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| package instruction | QCCN, LCC28,.45SQ |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Maximum access time | 22 ns |
| Maximum clock frequency (fCLK) | 25 MHz |
| JESD-30 code | S-XQCC-N28 |
| JESD-609 code | e0 |
| Memory IC Type | OTHER FIFO |
| memory width | 9 |
| Number of terminals | 28 |
| word count | 64 words |
| character code | 64 |
| Operating mode | ASYNCHRONOUS |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| organize | 64X9 |
| Package body material | CERAMIC |
| encapsulated code | QCCN |
| Encapsulate equivalent code | LCC28,.45SQ |
| Package shape | SQUARE |
| Package form | CHIP CARRIER |
| power supply | 5 V |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum standby current | 0.01 A |
| Maximum slew rate | 0.03 mA |
| Nominal supply voltage (Vsup) | 5 V |
| surface mount | YES |
| technology | CMOS |
| Temperature level | INDUSTRIAL |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal form | NO LEAD |
| Terminal pitch | 1.27 mm |
| Terminal location | QUAD |
| Base Number Matches | 1 |
| MV66030-25B0/LC | MV66030-10B0/LC | MV66030-10B0DP | |
|---|---|---|---|
| Description | FIFO, 64X9, 22ns, Asynchronous, CMOS, CQCC28 | FIFO, 64X9, 40ns, Asynchronous, CMOS, CQCC28 | FIFO, 64X9, 40ns, Asynchronous, CMOS, PDIP28, |
| Is it Rohs certified? | incompatible | incompatible | incompatible |
| package instruction | QCCN, LCC28,.45SQ | QCCN, LCC28,.45SQ | DIP, DIP28,.6 |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown |
| Maximum access time | 22 ns | 40 ns | 40 ns |
| Maximum clock frequency (fCLK) | 25 MHz | 10 MHz | 10 MHz |
| JESD-30 code | S-XQCC-N28 | S-XQCC-N28 | R-PDIP-T28 |
| JESD-609 code | e0 | e0 | e0 |
| Memory IC Type | OTHER FIFO | OTHER FIFO | OTHER FIFO |
| memory width | 9 | 9 | 9 |
| Number of terminals | 28 | 28 | 28 |
| word count | 64 words | 64 words | 64 words |
| character code | 64 | 64 | 64 |
| Operating mode | ASYNCHRONOUS | ASYNCHRONOUS | ASYNCHRONOUS |
| Maximum operating temperature | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| organize | 64X9 | 64X9 | 64X9 |
| Package body material | CERAMIC | CERAMIC | PLASTIC/EPOXY |
| encapsulated code | QCCN | QCCN | DIP |
| Encapsulate equivalent code | LCC28,.45SQ | LCC28,.45SQ | DIP28,.6 |
| Package shape | SQUARE | SQUARE | RECTANGULAR |
| Package form | CHIP CARRIER | CHIP CARRIER | IN-LINE |
| power supply | 5 V | 5 V | 5 V |
| Certification status | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| Maximum standby current | 0.01 A | 0.01 A | 0.01 A |
| Maximum slew rate | 0.03 mA | 0.03 mA | 0.03 mA |
| Nominal supply voltage (Vsup) | 5 V | 5 V | 5 V |
| surface mount | YES | YES | NO |
| technology | CMOS | CMOS | CMOS |
| Temperature level | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Terminal form | NO LEAD | NO LEAD | THROUGH-HOLE |
| Terminal pitch | 1.27 mm | 1.27 mm | 2.54 mm |
| Terminal location | QUAD | QUAD | DUAL |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 |