Splitter, 50MHz Min, 2000MHz Max, 2.6dB Insertion Loss-Max
| Parameter Name | Attribute value |
| Reach Compliance Code | unknown |
| structure | COAXIAL |
| Maximum insertion loss | 2.6 dB |
| Maximum operating frequency | 2000 MHz |
| Minimum operating frequency | 50 MHz |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | |
| RF/Microwave Device Types | SPLITTER |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.6 |
| Base Number Matches | 1 |