Single Color LED, Super Red, T-1 3/4, 5mm
| Parameter Name | Attribute value |
| Reach Compliance Code | unknown |
| color | SUPER RED |
| Configuration | SINGLE |
| Maximum forward current | 0.02 A |
| Number of functions | 1 |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Optoelectronic device types | SINGLE COLOR LED |
| shape | ROUND |
| size | 5 mm |
| T code | T-1 3/4 |
| Base Number Matches | 1 |
| BL-B6334SR | BL-B6331SRD | BL-B6334SRD | BL-B6339URD | BL-B6339SR | BL-B6339SRD | BL-B6331SR | BL-B6331URD | BL-B6334URD | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | Single Color LED, Super Red, T-1 3/4, 5mm | Single Color LED, Super Red, T-1, 3mm | Single Color LED, Super Red, T-1 3/4, 5mm | Single Color LED, Super Red, 8mm | Single Color LED, Super Red, 8mm | Single Color LED, Super Red, 8mm | Single Color LED, Super Red, T-1, 3mm | Single Color LED, Super Red, T-1, 3mm | Single Color LED, Super Red, T-1 3/4, 5mm |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| color | SUPER RED | SUPER RED | SUPER RED | SUPER RED | SUPER RED | SUPER RED | SUPER RED | SUPER RED | SUPER RED |
| Configuration | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE |
| Maximum forward current | 0.02 A | 0.02 A | 0.02 A | 0.02 A | 0.02 A | 0.02 A | 0.02 A | 0.02 A | 0.02 A |
| Number of functions | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Maximum operating temperature | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| Optoelectronic device types | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED |
| shape | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND |
| size | 5 mm | 3 mm | 5 mm | 8 mm | 8 mm | 8 mm | 3 mm | 3 mm | 5 mm |
| T code | T-1 3/4 | T-1 | T-1 3/4 | - | - | - | T-1 | T-1 | T-1 3/4 |
| Maker | - | IBS Electronics Inc | IBS Electronics Inc | IBS Electronics Inc | IBS Electronics Inc | IBS Electronics Inc | IBS Electronics Inc | IBS Electronics Inc | IBS Electronics Inc |