Data Line Filter, 2 Function(s), 20V, 0.3A
| Parameter Name | Attribute value |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| Maximum DC resistance | 0.25 Ω |
| filter type | DATA LINE FILTER |
| high | 1.8 mm |
| length | 2.5 mm |
| Manufacturer's serial number | ACM |
| Installation type | SURFACE MOUNT |
| Number of functions | 2 |
| Output impedance | 200 OHM Ω |
| method of packing | TAPE AND REEL |
| physical size | L2.5XB2XH1.8 (mm) |
| Rated current | 0.3 A |
| Rated voltage | 20 V |
| width | 2 mm |
| Base Number Matches | 1 |

| ACM2520U-201-2P-T | ACM2520U-102-2P-T | ACM2520U-601-2P-T | ACM2520U-601-2P-TL | ACM2520U-451-2P-TL | ACM2520U-451-2P-T | ACM2520U-301-2P-T | ACM2520U-301-2P-TL | ACM2520U-201-2P-TL | ACM2520U-102-2P-TL | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | Data Line Filter, 2 Function(s), 20V, 0.3A | Data Line Filter, 2 Function(s), 20V, 0.1A | Data Line Filter, 2 Function(s), 20V, 0.25A | Data Line Filter, 2 Function(s), 20V, 0.25A | Data Line Filter, 2 Function(s), 20V, 0.25A | Data Line Filter, 2 Function(s), 20V, 0.25A | Data Line Filter, 2 Function(s), 20V, 0.3A | Data Line Filter, 2 Function(s), 20V, 0.3A | Data Line Filter, 2 Function(s), 20V, 0.3A | Data Line Filter, 2 Function(s), 20V, 0.1A |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| ECCN code | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| Maximum DC resistance | 0.25 Ω | 0.55 Ω | 0.4 Ω | 0.4 Ω | 0.35 Ω | 0.35 Ω | 0.3 Ω | 0.3 Ω | 0.25 Ω | 0.55 Ω |
| filter type | DATA LINE FILTER | DATA LINE FILTER | DATA LINE FILTER | DATA LINE FILTER | DATA LINE FILTER | DATA LINE FILTER | DATA LINE FILTER | DATA LINE FILTER | DATA LINE FILTER | DATA LINE FILTER |
| high | 1.8 mm | 1.8 mm | 1.8 mm | 1.8 mm | 1.8 mm | 1.8 mm | 1.8 mm | 1.8 mm | 1.8 mm | 1.8 mm |
| length | 2.5 mm | 2.5 mm | 2.5 mm | 2.5 mm | 2.5 mm | 2.5 mm | 2.5 mm | 2.5 mm | 2.5 mm | 2.5 mm |
| Installation type | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT |
| Number of functions | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Output impedance | 200 OHM Ω | 1000 OHM Ω | 600 OHM Ω | 600 OHM Ω | 450 OHM Ω | 450 OHM Ω | 300 OHM Ω | 300 OHM Ω | 200 OHM Ω | 1000 OHM Ω |
| method of packing | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL |
| physical size | L2.5XB2XH1.8 (mm) | L2.5XB2XH1.8 (mm) | L2.5XB2XH1.8 (mm) | L2.5XB2XH1.8 (mm) | L2.5XB2XH1.8 (mm) | L2.5XB2XH1.8 (mm) | L2.5XB2XH1.8 (mm) | L2.5XB2XH1.8 (mm) | L2.5XB2XH1.8 (mm) | L2.5XB2XH1.8 (mm) |
| Rated current | 0.3 A | 0.1 A | 0.25 A | 0.25 A | 0.25 A | 0.25 A | 0.3 A | 0.3 A | 0.3 A | 0.1 A |
| Rated voltage | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V |
| width | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Manufacturer's serial number | ACM | ACM | ACM | ACM | - | ACM | ACM | - | ACM | - |