RF/Microwave Phase Shifter, 4100 MHz - 4300 MHz, 0 deg - 360 deg RF/MICROWAVE DIGITALLY CONTROLLED PH SHFTR
| Parameter Name | Attribute value |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Characteristic impedance | 50 Ω |
| Maximum input power (CW) | 23 dBm |
| Maximum insertion loss | 2.5 dB |
| Maximum operating frequency | 4300 MHz |
| Minimum operating frequency | 4100 MHz |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| maximum phase shift | 360 deg |
| minimum phase shift | |
| RF/Microwave Device Types | COAXIAL MECHANICAL PHASE SHIFTER |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.4 |
| Base Number Matches | 1 |