Feed Through Capacitor, 1 Function(s), 400V, 15A,
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | API Technologies |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN code | EAR99 |
| Other features | C-TYPE CIRCUIT |
| capacitance | 150000 µF |
| Maximum DC resistance | 0.005 Ω |
| diameter | 17.45 mm |
| filter type | FEED THROUGH CAPACITOR |
| high | 28.2 mm |
| Maximum insertion loss | 70 dB |
| Manufacturer's serial number | 84084-001T |
| Installation type | PANEL MOUNT |
| Number of functions | 1 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| physical size | D17.45XH28.2 (mm)/D0.687XH1.11 (inch) |
| Rated current | 15 A |
| Rated voltage | 400 V |
| Base Number Matches | 1 |