
0MHz - 2700MHz RF/MICROWAVE WIDE BAND LOW POWER AMPLIFIER
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Lead free |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Maker | AVAGO |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Characteristic impedance | 50 Ω |
| structure | COMPONENT |
| Maximum input power (CW) | 13 dBm |
| JESD-609 code | e3 |
| Maximum operating frequency | 2700 MHz |
| Minimum operating frequency | |
| RF/Microwave Device Types | WIDE BAND LOW POWER |
| Terminal surface | Tin (Sn) |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.4 |
| MSA-0236G | |
|---|---|
| Description | 0MHz - 2700MHz RF/MICROWAVE WIDE BAND LOW POWER AMPLIFIER |
| Is it lead-free? | Lead free |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Maker | AVAGO |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Characteristic impedance | 50 Ω |
| structure | COMPONENT |
| Maximum input power (CW) | 13 dBm |
| JESD-609 code | e3 |
| Maximum operating frequency | 2700 MHz |
| RF/Microwave Device Types | WIDE BAND LOW POWER |
| Terminal surface | Tin (Sn) |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.4 |