Base Station/Broadcast Transmission Antenna, 1710MHz Min, 1880MHz Max, 5.6dB Gain
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | CommScope Inc |
| Reach Compliance Code | unknown |
| application | PCS/CELLULAR |
| Characteristic impedance | 50 Ω |
| Gain | 5.6 dB |
| Omnidirectional | NO |
| Maximum operating frequency | 1880 MHz |
| Minimum operating frequency | 1710 MHz |
| polarization | CIRCULAR |
| RF/Microwave Device Types | BASE STATION/BROADCAST TRANSMISSION ANTENNA |
| Maximum transmission power | 50 W |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.5 |