Clock Generator, 9.375MHz, CMOS, 1.29 X 0.80 MM, DIE-6
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | New Japan Radio Co., Ltd.. |
| Parts packaging code | DIE |
| package instruction | DIE, |
| Contacts | 6 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| JESD-30 code | R-XUUC-N6 |
| Number of terminals | 6 |
| Maximum operating temperature | 75 °C |
| Minimum operating temperature | -30 °C |
| Maximum output clock frequency | 9.375 MHz |
| Package body material | UNSPECIFIED |
| encapsulated code | DIE |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | UNCASED CHIP |
| Master clock/crystal nominal frequency | 75 MHz |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum slew rate | 28 mA |
| Maximum supply voltage | 6 V |
| Minimum supply voltage | 4 V |
| Nominal supply voltage | 5 V |
| surface mount | YES |
| technology | CMOS |
| Temperature level | COMMERCIAL EXTENDED |
| Terminal form | NO LEAD |
| Terminal location | UPPER |
| uPs/uCs/peripheral integrated circuit type | CLOCK GENERATOR, OTHER |