Transistor Output SSR, 2-Channel, 1500V Isolation, DIP-6
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | OKI |
| package instruction | DIP-6 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Configuration | SEPARATE, 2 ELEMENTS |
| Maximum forward current | 0.05 A |
| Maximum insulation voltage | 1500 V |
| Number of components | 2 |
| Maximum on-state current | 0.25 A |
| Maximum on-state resistance | 3 Ω |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Optoelectronic device types | TRANSISTOR OUTPUT SSR |