HCMOS/ACMOS Output Clock Oscillator, 0.064MHz Min, 25MHz Max, LOW PROFILE, DIP-4
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Vectron International, Inc. |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Maximum control voltage | 5 V |
| Minimum control voltage | |
| Frequency Adjustment - Mechanical | NO |
| frequency stability | 40% |
| linearity | 10% |
| Manufacturer's serial number | CO-441V |
| Installation features | THROUGH HOLE MOUNT |
| Maximum operating frequency | 25 MHz |
| Minimum operating frequency | 0.064 MHz |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | |
| Oscillator type | HCMOS/ACMOS |
| physical size | 20.32mm x 12.7mm x 5.08mm |
| Nominal supply voltage | 5 V |
| surface mount | NO |