1000MHz - 4000MHz RF/MICROWAVE WIDE BAND LOW POWER AMPLIFIER
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | TE Connectivity |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Other features | LOW NOISE, I/P POWER-MAX (PEAK)=24DBM |
| Characteristic impedance | 50 Ω |
| structure | COMPONENT |
| Gain | 23.5 dB |
| Maximum input power (CW) | 7 dBm |
| Maximum operating frequency | 4000 MHz |
| Minimum operating frequency | 1000 MHz |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -54 °C |
| RF/Microwave Device Types | WIDE BAND LOW POWER |
| Maximum voltage standing wave ratio | 2.1 |
