Splitter, 4MHz Min, 1000MHz Max
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Trak Microwave Corp. |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Characteristic impedance | 75 Ω |
| structure | MODULE |
| Maximum operating frequency | 1000 MHz |
| Minimum operating frequency | 4 MHz |
| RF/Microwave Device Types | SPLITTER |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.3 |