Telecom Transformer
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Contains lead |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | Wurth Elektronik |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN code | EAR99 |
| Other features | HEIGHT DIM INCLUDE TERMINAL ALSO, TURNS RATIO: 1:2.4 |
| Certification | IEC |
| high | 2.29 mm |
| JESD-609 code | e0 |
| length | 10.41 mm |
| Manufacturer's serial number | 82127R |
| Installation features | SURFACE MOUNT |
| physical size | L10.41XB10.41XH2.29 (mm) |
| surface mount | YES |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Transformer type | TELECOM TRANSFORMER |
| width | 10.41 mm |

| 82127R | 82127R-LF1 | |
|---|---|---|
| Description | Telecom Transformer | Telecom Transformer, LEAD FREE |
| Is it lead-free? | Contains lead | Lead free |
| Is it Rohs certified? | incompatible | conform to |
| Maker | Wurth Elektronik | Wurth Elektronik |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant |
| ECCN code | EAR99 | EAR99 |
| Other features | HEIGHT DIM INCLUDE TERMINAL ALSO, TURNS RATIO: 1:2.4 | TURNS RATIO: 2.4:1, HEIGHT DIMENSION INCLUDES TERMINAL ALSO |
| high | 2.29 mm | 2.29 mm |
| JESD-609 code | e0 | e2 |
| length | 10.41 mm | 10.41 mm |
| Manufacturer's serial number | 82127R | 82127R |
| Installation features | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT |
| physical size | L10.41XB10.41XH2.29 (mm) | L10.41XB10.41XH2.29 (mm) |
| surface mount | YES | YES |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Silver (Sn/Ag) |
| Transformer type | TELECOM TRANSFORMER | TELECOM TRANSFORMER |
| width | 10.41 mm | 10.41 mm |