
Telecom Transformer, LEAD FREE
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Lead free |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Maker | Wurth Elektronik |
| package instruction | LEAD FREE |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN code | EAR99 |
| Other features | TURNS RATIO: 2.4:1, HEIGHT DIMENSION INCLUDES TERMINAL ALSO |
| high | 2.29 mm |
| JESD-609 code | e2 |
| length | 10.41 mm |
| Manufacturer's serial number | 82127R |
| Installation features | SURFACE MOUNT |
| physical size | L10.41XB10.41XH2.29 (mm) |
| surface mount | YES |
| Terminal surface | Tin/Silver (Sn/Ag) |
| Transformer type | TELECOM TRANSFORMER |
| width | 10.41 mm |

| 82127R-LF1 | 82127R | |
|---|---|---|
| Description | Telecom Transformer, LEAD FREE | Telecom Transformer |
| Is it lead-free? | Lead free | Contains lead |
| Is it Rohs certified? | conform to | incompatible |
| Maker | Wurth Elektronik | Wurth Elektronik |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant |
| ECCN code | EAR99 | EAR99 |
| Other features | TURNS RATIO: 2.4:1, HEIGHT DIMENSION INCLUDES TERMINAL ALSO | HEIGHT DIM INCLUDE TERMINAL ALSO, TURNS RATIO: 1:2.4 |
| high | 2.29 mm | 2.29 mm |
| JESD-609 code | e2 | e0 |
| length | 10.41 mm | 10.41 mm |
| Manufacturer's serial number | 82127R | 82127R |
| Installation features | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT |
| physical size | L10.41XB10.41XH2.29 (mm) | L10.41XB10.41XH2.29 (mm) |
| surface mount | YES | YES |
| Terminal surface | Tin/Silver (Sn/Ag) | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| Transformer type | TELECOM TRANSFORMER | TELECOM TRANSFORMER |
| width | 10.41 mm | 10.41 mm |