RF/Microwave Termination, 0MHz Min, 2000MHz Max
| Parameter Name | Attribute value |
| Maker | Hirose |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Other features | HIGH RELIABILITY |
| structure | COAXIAL |
| Maximum input power (CW) | 23.98 dBm |
| Maximum operating frequency | 2000 MHz |
| Minimum operating frequency | |
| Maximum operating temperature | 65 °C |
| Minimum operating temperature | -10 °C |
| RF/Microwave Device Types | RF/MICROWAVE TERMINATION |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.1 |
| CL353-0078-8 | CL353-0053-7 | CL353-0011-7 | CL353-0033-0 | CL353-0077-5 | CL353-0121-5 | CL353-0120-2 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | RF/Microwave Termination, 0MHz Min, 2000MHz Max | RF/Microwave Termination, 0MHz Min, 2000MHz Max | RF/Microwave Termination, 0MHz Min, 6000MHz Max | RF/Microwave Termination, 0MHz Min, 6000MHz Max | RF/Microwave Termination, 0MHz Min, 1000MHz Max | RF/Microwave Termination, 0MHz Min, 18000MHz Max | RF/Microwave Termination, 0MHz Min, 18000MHz Max |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| Other features | HIGH RELIABILITY | HIGH RELIABILITY | HIGH RELIABILITY | HIGH RELIABILITY | HIGH RELIABILITY | HIGH RELIABILITY | HIGH RELIABILITY |
| structure | COAXIAL | COAXIAL | COAXIAL | COAXIAL | COAXIAL | COAXIAL | COAXIAL |
| Maximum input power (CW) | 23.98 dBm | 30 dBm | 30 dBm | 36.99 dBm | 23.98 dBm | 23.98 dBm | 23.98 dBm |
| Maximum operating frequency | 2000 MHz | 2000 MHz | 6000 MHz | 6000 MHz | 1000 MHz | 18000 MHz | 18000 MHz |
| Maximum operating temperature | 65 °C | 65 °C | 65 °C | 65 °C | 65 °C | 65 °C | 65 °C |
| Minimum operating temperature | -10 °C | -10 °C | -10 °C | -10 °C | -10 °C | -10 °C | -10 °C |
| RF/Microwave Device Types | RF/MICROWAVE TERMINATION | RF/MICROWAVE TERMINATION | RF/MICROWAVE TERMINATION | RF/MICROWAVE TERMINATION | RF/MICROWAVE TERMINATION | RF/MICROWAVE TERMINATION | RF/MICROWAVE TERMINATION |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.1 | 1.2 | 1.2 | 1.2 | 1.1 | 1.25 | 1.25 |
| Maker | Hirose | Hirose | Hirose | - | - | Hirose | Hirose |
| Base Number Matches | - | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - |