
Outside DC Block, 10MHz Min, 4000MHz Max, 0.5dB Insertion Loss-Max, ROHS COMPLIANT PACKAGE
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Lead free |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Maker | Cobham Semiconductor Solutions |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Other features | BNC-F; BNC-M |
| Characteristic impedance | 50 Ω |
| structure | COAXIAL |
| Maximum DC voltage | 200 V |
| Maximum insertion loss | 0.5 dB |
| JESD-609 code | e4 |
| Maximum operating frequency | 4000 MHz |
| Minimum operating frequency | 10 MHz |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -65 °C |
| RF/Microwave Device Types | OUTSIDE DC BLOCK |
| Terminal surface | Gold (Au) |
| Maximum voltage standing wave ratio | 1.35 |
