RESISTOR, NETWORK, FILM, ISOLATED, SURFACE MOUNT, 0612, CHIP
| Parameter Name | Attribute value |
| package instruction | , 0612 |
| Reach Compliance Code | unknow |
| ECCN code | EAR99 |
| The first element resistor | 8200 Ω |
| Manufacturer's serial number | 742 |
| Installation features | SURFACE MOUNT |
| Network Type | ISOLATED |
| Number of components | 1 |
| Number of functions | 4 |
| Number of terminals | 8 |
| Minimum operating temperature | -55 °C |
| Package shape | RECTANGULAR PACKAGE |
| method of packing | TR |
| Rated temperature | 125 °C |
| Resistor type | ARRAY/NETWORK RESISTOR |
| size code | 0612 |
| surface mount | YES |
| technology | METAL GLAZE/THICK FILM |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Terminal shape | WRAPAROUND |
| Tolerance | 5% |
| Base Number Matches | 1 |