
Fixed Attenuator, 32.5dB Min, 37.5dB Max, FC Connector, ROHS COMPLIANT PACKAGE
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Lead free |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Maker | Honda Tsushin Kogyo Co., Ltd. |
| Reach Compliance Code | unknown |
| maximum attenuation | 37.5 dB |
| minimum attenuation | 32.5 dB |
| body height | 26.1 mm |
| Body length or diameter | 9.8 mm |
| Connection Type | FC CONNECTOR |
| Fiber optic equipment types | FIXED ATTENUATOR |
| Fiber type | 9.5/125, SMF |
| Nominal operating wavelength | 1310 nm |