
Parallel - 5Th Overtone Quartz Crystal, 1.8232MHz Min, 150MHz Max
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Lead free |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Maker | Vectron International, Inc. |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Other features | TAPE AND REEL |
| Ageing | 5 PPM/FIRST YEAR |
| Crystal/Resonator Type | PARALLEL - 5TH OVERTONE |
| Drive level | 1000 µW |
| frequency stability | 0.0025% |
| frequency tolerance | 25 ppm |
| JESD-609 code | e2 |
| load capacitance | 18 pF |
| Manufacturer's serial number | VXA7 |
| Installation features | SURFACE MOUNT |
| Maximum operating frequency | 150 MHz |
| Minimum operating frequency | 1.8232 MHz |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Minimum operating temperature | -20 °C |
| surface mount | YES |
| Terminal surface | Tin/Silver (Sn/Ag) |
