
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 200W, Hybrid,
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Maker | TDK-LAMBDA |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN code | EAR99 |
| Other features | LG-MAX; WD-MAX |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE |
| Maximum input voltage | 76 V |
| Minimum input voltage | 36 V |
| Nominal input voltage | 48 V |
| length | 61 mm |
| Number of functions | 1 |
| Output times | 1 |
| Number of terminals | 9 |
| Maximum output current | 8.4 A |
| Maximum output voltage | 26.4 V |
| Minimum output voltage | 14.4 V |
| Nominal output voltage | 24 V |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY |
| Encapsulate equivalent code | MODULE,9LEAD,1.9 |
| Package form | MICROELECTRONIC ASSEMBLY |
| Peak Reflow Temperature (Celsius) | NOT SPECIFIED |
| Certification status | Not Qualified |
| Maximum seat height | 12.95 mm |
| technology | HYBRID |
| Maximum time at peak reflow temperature | NOT SPECIFIED |
| Maximum total power output | 200 W |
| Fine-tuning/adjustable output | YES |
| width | 57.9 mm |

| PAH200S48-24/PV | PAH200S48-24/V | PAH200S48-28/V | PAH200S48-24 | PAH200S48-24/P | PAH200S48-12/P | PAH200S48-12/PV | PAH200S48-15/P | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 200W, Hybrid, | DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 200W, Hybrid, | DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 200W, Hybrid, | DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 200W, Hybrid, | DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 200W, Hybrid, | DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 200W, Hybrid, | DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 200W, Hybrid, | DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 200W, Hybrid, |
| Is it Rohs certified? | conform to | conform to | conform to | conform to | conform to | conform to | conform to | conform to |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| ECCN code | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| Other features | LG-MAX; WD-MAX | LG-MAX; WD-MAX | LG-MAX; WD-MAX | LG-MAX; WD-MAX | LG-MAX; WD-MAX | LG-MAX; WD-MAX | LG-MAX; WD-MAX | LG-MAX; WD-MAX |
| Analog Integrated Circuits - Other Types | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE | DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE |
| Maximum input voltage | 76 V | 76 V | 76 V | 76 V | 76 V | 76 V | 76 V | 76 V |
| Minimum input voltage | 36 V | 36 V | 36 V | 36 V | 36 V | 36 V | 36 V | 36 V |
| Nominal input voltage | 48 V | 48 V | 48 V | 48 V | 48 V | 48 V | 48 V | 48 V |
| length | 61 mm | 61 mm | 61 mm | 61 mm | 61 mm | 61 mm | 61 mm | 61 mm |
| Number of functions | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Output times | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Number of terminals | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 |
| Maximum output current | 8.4 A | 8.4 A | 7.2 A | 8.4 A | 8.4 A | 16.7 A | 16.7 A | 13.4 A |
| Maximum output voltage | 26.4 V | 26.4 V | 30.8 V | 26.4 V | 26.4 V | 13.2 V | 13.2 V | 16.5 V |
| Minimum output voltage | 14.4 V | 14.4 V | 16.8 V | 14.4 V | 14.4 V | 7.2 V | 7.2 V | 9 V |
| Nominal output voltage | 24 V | 24 V | 28 V | 24 V | 24 V | 12 V | 12 V | 15 V |
| Package body material | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| Encapsulate equivalent code | MODULE,9LEAD,1.9 | MODULE,9LEAD,1.9 | MODULE,9LEAD,1.9 | MODULE,9LEAD,1.9 | MODULE,9LEAD,1.9 | MODULE,9LEAD,1.9 | MODULE,9LEAD,1.9 | MODULE,9LEAD,1.9 |
| Package form | MICROELECTRONIC ASSEMBLY | MICROELECTRONIC ASSEMBLY | MICROELECTRONIC ASSEMBLY | MICROELECTRONIC ASSEMBLY | MICROELECTRONIC ASSEMBLY | MICROELECTRONIC ASSEMBLY | MICROELECTRONIC ASSEMBLY | MICROELECTRONIC ASSEMBLY |
| Peak Reflow Temperature (Celsius) | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| Certification status | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| Maximum seat height | 12.95 mm | 12.95 mm | 12.95 mm | 12.95 mm | 12.95 mm | 12.95 mm | 12.95 mm | 12.95 mm |
| technology | HYBRID | HYBRID | HYBRID | HYBRID | HYBRID | HYBRID | HYBRID | HYBRID |
| Maximum time at peak reflow temperature | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| Maximum total power output | 200 W | 200 W | 200 W | 200 W | 200 W | 200 W | 200 W | 200 W |
| Fine-tuning/adjustable output | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| width | 57.9 mm | 57.9 mm | 57.9 mm | 57.9 mm | 57.9 mm | 57.9 mm | 57.9 mm | 57.9 mm |
| Maker | TDK-LAMBDA | - | - | TDK-LAMBDA | TDK-LAMBDA | TDK-LAMBDA | TDK-LAMBDA | TDK-LAMBDA |
| package instruction | - | , MODULE,9LEAD,1.9 | , MODULE,9LEAD,1.9 | , MODULE,9LEAD,1.9 | , MODULE,9LEAD,1.9 | - | - | , MODULE,9LEAD,1.9 |