Optoelectronic Device,
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | IXYS |
| Reach Compliance Code | unknown |
| control voltage | 0.9 V |
| input type | AC |
| JESD-609 code | e0 |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Output circuit type | MOSFET |
| total height | 3 mm |
| total length | 9 mm |
| Terminal surface | Tin/Lead (Sn/Pb) |