IC,VOLT COMPARATOR,QUAD,BIPOLAR,FP,14PIN,CERAMIC
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it Rohs certified? | incompatible |
| Maker | Texas Instruments |
| Reach Compliance Code | not_compliant |
| Amplifier type | COMPARATOR |
| Maximum bias current (IIB) at 25C | 0.25 µA |
| Maximum input offset voltage | 15000 µV |
| JESD-30 code | R-XDFP-F14 |
| Number of terminals | 14 |
| Maximum operating temperature | 125 °C |
| Minimum operating temperature | -40 °C |
| Package body material | CERAMIC |
| encapsulated code | DFP |
| Encapsulate equivalent code | FL14,.3 |
| Package shape | RECTANGULAR |
| Package form | FLATPACK |
| power supply | 5 V |
| Certification status | Not Qualified |
| Nominal response time | 1300 ns |
| Maximum slew rate | 2.5 mA |
| Nominal supply voltage (Vsup) | 5 V |
| surface mount | YES |
| technology | BIPOLAR |
| Temperature level | AUTOMOTIVE |
| Terminal form | FLAT |
| Terminal pitch | 1.27 mm |
| Terminal location | DUAL |