
General Purpose Inductor, 3.3uH, 20%, 1 Element, SMD, 1919, ROHS COMPLIANT
| Parameter Name | Attribute value |
| Is it lead-free? | Lead free |
| Is it Rohs certified? | conform to |
| Maker | SUMIDA |
| package instruction | 1919 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN code | EAR99 |
| uppercase and lowercase codes | 1919 |
| structure | Magnetically Shielded |
| DC Resistance | 0.033 Ω |
| Nominal inductance(L) | 3.3 µH |
| Inductor Applications | POWER INDUCTOR |
| Inductor type | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| Manufacturer's serial number | CDPH4D19F |
| Number of functions | 1 |
| Number of terminals | 2 |
| Package height | 2 mm |
| Package length | 4.9 mm |
| Package form | SMT |
| Package width | 4.9 mm |
| method of packing | Box |
| Maximum rated current | 3.8 A |
| series | CDPH4D19F |
| Shape/Size Description | RECTANGULAR PACKAGE |
| shield | YES |
| surface mount | YES |
| Terminal location | DUAL ENDED |
| Terminal shape | WRAPAROUND |
| Test frequency | 0.1 MHz |
| Tolerance | 20% |

| CDPH4D19FNP-3R3MB | CDPH4D19FNP-8R0MB | CDPH4D19FNP-6R8MB | CDPH4D19FNP-4R7MB | CDPH4D19FNP-150MB | CDPH4D19FNP-220MB | CDPH4D19FNP-470MB | CDPH4D19FNP-100MB | CDPH4D19FNP-330MB | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Description | General Purpose Inductor, 3.3uH, 20%, 1 Element, SMD, 1919, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 8uH, 20%, 1 Element, SMD, 1919, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, SMD, 1919, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 4.7uH, 20%, 1 Element, SMD, 1919, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 15uH, 20%, 1 Element, SMD, 1919, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 22uH, 20%, 1 Element, SMD, 1919, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 47uH, 20%, 1 Element, SMD, 1919, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, SMD, 1919, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 33uH, 20%, 1 Element, SMD, 1919, ROHS COMPLIANT |
| Is it lead-free? | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free | Lead free |
| Is it Rohs certified? | conform to | conform to | conform to | conform to | conform to | conform to | conform to | conform to | conform to |
| package instruction | 1919 | 1919 | 1919 | 1919 | 1919 | 1919 | 1919 | 1919 | 1919 |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| ECCN code | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| uppercase and lowercase codes | 1919 | 1919 | 1919 | 1919 | 1919 | 1919 | 1919 | 1919 | 1919 |
| structure | Magnetically Shielded | Magnetically Shielded | Magnetically Shielded | Magnetically Shielded | Magnetically Shielded | Magnetically Shielded | Magnetically Shielded | Magnetically Shielded | Magnetically Shielded |
| DC Resistance | 0.033 Ω | 0.056 Ω | 0.05 Ω | 0.038 Ω | 0.095 Ω | 0.135 Ω | 0.293 Ω | 0.065 Ω | 0.2 Ω |
| Nominal inductance(L) | 3.3 µH | 8 µH | 6.8 µH | 4.7 µH | 15 µH | 22 µH | 47 µH | 10 µH | 33 µH |
| Inductor Applications | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR |
| Inductor type | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| Manufacturer's serial number | CDPH4D19F | CDPH4D19F | CDPH4D19F | CDPH4D19F | CDPH4D19F | CDPH4D19F | CDPH4D19F | CDPH4D19F | CDPH4D19F |
| Number of functions | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Number of terminals | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Package height | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm |
| Package length | 4.9 mm | 4.9 mm | 4.9 mm | 4.9 mm | 4.9 mm | 4.9 mm | 4.9 mm | 4.9 mm | 4.9 mm |
| Package form | SMT | SMT | SMT | SMT | SMT | SMT | SMT | SMT | SMT |
| Package width | 4.9 mm | 4.9 mm | 4.9 mm | 4.9 mm | 4.9 mm | 4.9 mm | 4.9 mm | 4.9 mm | 4.9 mm |
| method of packing | Box | Box | Box | Box | Box | Box | Box | Box | Box |
| Maximum rated current | 3.8 A | 2.68 A | 3.02 A | 3.3 A | 1.88 A | 1.44 A | 1.03 A | 2.32 A | 1.25 A |
| series | CDPH4D19F | CDPH4D19F | CDPH4D19F | CDPH4D19F | CDPH4D19F | CDPH4D19F | CDPH4D19F | CDPH4D19F | CDPH4D19F |
| Shape/Size Description | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE |
| shield | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| surface mount | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| Terminal location | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED | DUAL ENDED |
| Terminal shape | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND |
| Test frequency | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz |
| Tolerance | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% |
| Base Number Matches | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - |